Arrangör:Glasrikets RC Plats: Svartbäcksmåla svarta 5 km
Datum: 20/11 2016 Väder: +4°C och soligt, blött underlag

 
Herrar 5000m Tid

1

Anton Rehn Högby IF 00:16:24
2
Johan Svensson Spårvägens FK 00:16:55
3
Markus Andersson Högby IF 00:17:19
4
Martin Olsson Trimate SK 00:17:30
5
Erik Karlsson Högby IF 00:17:49
6
Nils Hammaräng Grip Högby IF 00:17:52
7
Tobias Ingvarsson Högby IF 00:18:25
8
Sonny Karlsson Högby IF 00:18:37
9
Filip Kroon   00:18:57
10
Jonathan Persson Högby IF 00:19:07
11
Fredrik Casserstål Högby IF 00:19:18
12
Mårten Johnsson Glasrikets RC 00:19:30
13
Magnus Franzen Emmaboda Verda OK 00:19:33
14
Magnus Grimheden Högby IF 00:19:39
15
Abraham Feday   00:19:40
16
Stefan Löfhede Glasrikets RC 00:19:49
17
Bo Sundström Kalmar RC Tri 00:20:17
18
Karl-Erik Andersson Ålems OK 00:20:33
19
Hampus Hertzman Kalmar Airport 00:20:52

20

Noah Petersson Kalmar RC Tri 00:20:55
21
Niclas Hallberg Trimate SK 00:21:02
22
Hugo Unosson Kalmar OK 00:21:05
23
Andreas Barkstedt Glasrikets RC 00:21:11
24
Anders Rehn Högby IF 00:21:20
25
Stefan Unosson Kalmar RC Tri 00:21:24
26
Tomas Holmström Ålems OK 00:21:35
27
Olle Kallerbäck Emmaboda Verda OK 00:21:46
28
Jonas Landin Kalmar RC Tri 00:21:54
29
Martin Wander Glasrikets RC 00:22:16
30
Anders Sjöberg Glasrikets RC 00:22:46
31
Andreas Linnér Glasrikets RC 00:22:51
32
Witold Staniewicz Kalmar RC Tri 00:23:30
33
Per Hammaräng Grip Högby IF 00:23:36
34
Per Andersson Högby IF 00:24:02
35
David Pantzare   00:24:28
36
Viktor Gustavsson Glasrikets RC 00:24:38
37
Kent Lindblad Högby IF 00:24:46
38
Jesper Rosander Glasrikets RC 00:25:07
39
Jakob Franzén

Kalmar RC Tri

00:25:30
40
Mattias Håkansson Trekanten 00:25:34
41
Binyam Beraky   00:25:54
42
Per-Åke Holmberg Amo Kabel 00:25:56
43
Mats Odén Glasrikets RC 00:26:23
44
Adam Alriksson FIK Färjestaden 00:27:15
45
Axel Condrup Kalmar OK 00:27:28
46
Kalle Sjösten Emmaboda Verda OK 00:27:36
47
Nicklas Kallerbäck Emmaboda Verda OK 00:27:49
48
Lars Lundkvist Nybro SKI 00:28:14

 

  Damer 5000m Tid

1

Frida Össmar Högby IF 00:21:07
2
Terese Friman Glasrikets RC 00:21:35
3
Ellen Kallerbäck Emmaboda Verda OK 00:22:06
4
Maria Arvidsson Kalmar OK 00:22:24
5
Nelly Össmar Högby IF 00:23:09
6
Elin Brorsson OK Njudung 00:23:30
7
Liselotte Klemming Högby IF 00:23:39
8
Charlott Lorentzon Ålems OK 00:23:46
9
Iréne Carlsson Glasrikets RC 00:23:53
10
Cecilia Olsson-Riesle FIK Färjestaden 00:25:29
11
Camilla Persson Högby IF 00:25:34
12
Ida Persson Högby IF 00:25:53
13
Camilla Lindström Högby IF 00:27:13
14
Linda Landin
  00:28:22
15
Lilian Brorsson Högby IF 00:31:52

 
Ungdom ca 1000m Tid

1

Sam Grimheden Högby IF 00:05:50

 

-back